SKO

SKO w SGBSzkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Uczy dobrych nawyków:

  • systematyczności,

  • oszczędności,

  • rozważnego wydawania pieniędzy. 

Książeczka SKO to Twoje pierwsze minikonto z książeczką oszczędnościową, w której Opiekun zapisuje gromadzone przez Ciebie pieniądze i wirtualną książeczką na stronie www, gdzie możesz to zrobić sam. Najbardziej systematycznie oszczędzający uczniowie, klasy i szkoły otrzymują nagrody od Banku.

Jeśli chcesz, by Twoja szkoła wzięła udział w konkursie „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”, poproś nauczyciela lub dyrektora, by zgłosił się do najbliższej placówki naszego Banku.

Po co oszczędzać?

Żeby odłożyć na wymarzony rower, rolki, grę, zabawkę, bilet na koncert czy do kina... Cokolwiek zapragniesz. Zamiast wydawać otrzymywane od rodziców kieszonkowe, wystarczy, że co tydzień będziesz odkładał całą kwotę, albo chociaż część, na książeczkę SKO, a Twoje marzenia się spełnią! Oszczędzanie w SKO to także świetna szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, a ta umiejętność bardzo przydaje się w dorosłym życiu.

Konkursy

Dla oszczędzających w SKO przeprowadzamy regularnie ciekawe konkursy z nagrodami! Zaglądaj na stronę www.skowsgb.pl aby być na bieżąco i nie przegapić żadnej atrakcji.

www.skowsgb.pl