Kilka słów o banku

Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze osób fizycznych, przedsiębiorców rolnych jak i podmiotów instytucjonalnych. Biorąc pod uwagę nowe oczekiwania klientów, na bieżąco podnosimy swoje kwalifikacje w zakresie obsługi. Dysponujemy dobrze wykształconą kadrą pracowniczą, gwarantującą fachowe i rzetelne podejście do każdego klienta.

Zarząd i Rada Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim mieszczą się w Pruszczu Gdańskim.

Lokalizacja jednostki macierzystej (Centrali) w Pruszczu Gdańskim pozwala na szybkie reagowanie na potrzeby naszych klientów, by świadczyć usługi najwyższej jakości po możliwie najniższej cenie. Obsługa klientów zapewniona jest w przestronnych i estetycznych salach operacyjnych przez wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Bank Spółdzielczy czerpiąc doświadczenie z wieloletniej tradycji bankowości, proponuje usługi, których standard dostosowany jest do oczekiwań współczesnych, nowocześnie działających klientów. Z roku na rok zwiększana jest skala operacji finansowych, systematycznie powiększane są fundusze własne stanowiące podstawę dynamicznego rozwoju. Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim jest zrzeszony w Spółdzielczej Grupie Bankowej i należy do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu klienci mają zapewniony dostęp do najnowszych produktów bankowych, atrakcyjnych promocji oraz zagwarantowane bezpieczeństwo swoich środków finansowych.

Obecnie Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim znajduje się w czołówce sektora bankowości spółdzielczej w Polsce. Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim jako bank lokalny z wieloletnią tradycją wpływa bezpośrednio na rozwój swojego regionu. Bank aktywnie uczestniczy w rozwoju kulturalno-oświatowym miejscowego środowiska poprzez wspieranie finansowe przedsięwzięć kulturalnych, oświatowych i sportowych. Te i podobne działania Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim przyczyniły się do przyznania wielu wyróżnień w tym wyróżnienia „w służbie społeczności lokalnej”.

Przyjęta i konsekwentnie realizowana strategia działania Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim przynosi wymierne efekty, wzrastają fundusze własne, suma bilansowa, obligo kredytowe, depozyty, liczba rachunków bankowych.

W strategii Banku ważną rolę przypisuje się doskonaleniu umiejętności kadry pracowniczej, zdobyciu praktycznej wiedzy pozwalającej na obsługę klienta na poziomie europejskim, przygotowanie profesjonalnej kadry menedżerskiej do świadczenia usług bankowych w zakresie doradztwa dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz rolników w związku z Członkostwem w Unii Europejskiej.

Dzisiaj Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim jest Bankiem nowoczesnym, uniwersalnym wychodzącym naprzeciw wszystkim potrzebom zgłaszanym przez Klientów Banku. Właśnie ten styl pracy, zyskał w oczach klientów największe uznanie.

Bardzo dobre wyniki finansowe Banku, fachowa obsługa klientów, nowoczesna technologia i elektronika pozwalają sprostać wyzwaniom jakie niesie działanie w warunkach konkurencji na rynku finansowym i są podstawą optymistycznych prognoz na lata następne.

Galeria