Przelewy natychmiastowe Express Elixir

Chcesz natychmiast przekazać pieniądze bliskiej osobie, firmie lub instytucji? Zależy Ci na szybkim uregulowaniu zaległych opłat lub uniknięciu opóźnienia w spłacie raty kredytu bądź karty kredytowej?

Teraz, dzięki przelewom natychmiastowym Express Elixir, jest to możliwe.

Dlaczego warto skorzystać z systemu Express Elixir:

  • dostępność – przelew natychmiastowy Express Elixir jest dostępny we wszystkich placówkach naszego Banku oraz w systemie bankowości internetowej EKONTO,
  • szybkość – przelew Express Elixir wykonywany jest natychmiastowo – większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy,
  • bezpieczeństwo – Express Elixir obsługuje Krajowa Izba Rozliczeniowa, instytucja, która od ponad dwudziestu lat odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce.

Dowiedz się więcej: Zasady realizacji przelewów natychmiastowych w systemie Express ELIXIR

Przelew natychmiastowy Express Elixir możesz zlecić dokładnie tak samo, jak standardowy.

Nie musisz instalować żadnej aplikacji ani nigdzie się rejestrować.

Jedynym warunkiem jest dostępność usługi w banku odbiorcy. TUTAJ SPRAWDZISZ BANKI DOSTĘPNE W USŁUDZE.

Aby wykonać przelew natychmiastowy, wystarczy zalogować się do systemu bankowości elektronicznej i wybrać odpowiednią opcję lub zlecić przelew w placówce. Po zaakceptowaniu transakcji pieniądze trafiają do odbiorcy w ciągu kilku sekund.

Kwota pojedynczego przelewu natychmiastowego może wynieść nie więcej niż 10.000,00 zł, jednak takich przelewów możesz zlecić kilka.

Klienci indywidualniKlienci instytucjonalni
Przelew za pośrednictwem
systemu bankowości internetowej
EKONTO

4,00 zł

10,00 zł

Przelew z rachunku w formie
papierowej złożony w placówce
(usługa niedostępna dla JST)

8,00 zł

15,00 zł

Z Express Elixir możesz szybko i bezpiecznie wykonać przelew na konto w innym banku.

To praktyczne rozwiązanie sprawdza się zawsze, gdy musisz błyskawicznie uregulować należności lub natychmiast wysłać komuś pieniądze. Środki trafiają na wskazany rachunek bankowy w kilka sekund od zatwierdzenia transakcji.

Dzięki systemowi przelewów natychmiastowych Express Elixir szybko i wygodnie przelejesz pieniądze z banku do banku w sytuacjach, gdy liczy się czas, np.:

  • uregulowanie płatności za telefon, gaz czy inne usługi,
  • spłata raty kredytu czy karty kredytowej,
  • konieczność natychmiastowego zasilenia konta bankowego bliskiej osoby,
  • realizacja transakcji wymagających natychmiastowego przepływu środków, np. na zakup samochodu, na uregulowanie płatności za przedmiot umowy u notariusza.

Już od wielu lat, dzięki KIR możesz bezpiecznie wykonywać przelewy między bankami w Polsce. Umożliwia to uruchomiony w 1994 roku system rozliczeniowy Elixir, który jest uznawany przez Narodowy Bank Polski za system płatności systemowo ważny (Systemically Important Payment System, SIPS).

Za jego pośrednictwem realizowane są wszystkie standardowe przelewy międzybankowe w kraju. System Elixir przetwarza blisko 1,5 mld transakcji rocznie, co oznacza, że każdego dnia rozlicza ich średnio 6 milionów. Żadna z nich nie została dotychczas zakwestionowana. Aby ułatwić Ci szybkie przesyłanie pieniędzy, KIR w czerwcu 2012 roku uruchomił system przelewów natychmiastowych Express Elixir. Był to pierwszy w Polsce, a drugi w Europie (po rozwiązaniu brytyjskim), system umożliwiający dokonywanie natychmiastowych przelewów bez pośredników. Express Elixir pozwala na wykonanie natychmiastowego przelewu niezależnie od pory dnia czy tygodnia.

Data publikacji: 06.08.2015